poniedziałek, 27 maja 2013

Dietetyczne Rewolucje z Oleofarm w Restauracji Cucina

W sobotę w Poznaniu w RESTAURACJI CUCINA miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych organizowanych przez OLEOFARM o bardzo przyjemnej tematyce i jakże modnej teraz - DIETETYCZNE REWOLUCJE!

Może zacznę od miejsca...będąc w City Parku jakoś nigdy nie miałam możliwości być w Restauracja Cucina... i żałuję bo miejsce jest piękne. Super design wszystko takie minimalistyczne - rewelacja. 

Sam Szef Kuchni Pan Ernest Jagodziński, którego mogłyśmy poznać, bardzo ciekawie opowiadał o swoje karierze oraz o niesamowitych wyprawach po świecie i promowaniu polskich produktów. Można by rzec pasjonat i artysta w jednym!

Warsztaty bardzo ciekawie się zaczęły od części teoretycznej, w której Pani dietetyczka z OLEOFARM przedstawiła nam w skrócie zasady zdrowego odżywiania oraz mogłyśmy spróbować bardzo ciekawych soków nieco mało standardowych jak np. z owoców noni, goji czy rokitnika - smaki dość oryginalne!

Kolejnym etapem była część praktyczna czyli to co my blogerzy lubimy najbardziej - GOTOWANIE!!!
Na początku Pan Ernest pokazał nam, jak w ciekawy sposób można przygotować sałatkę i jak ładnie ułożyć ją na talerzu.
Potem każdy z nas mógł się zaprezentować robiąc własną kompozycję "sałatkowego dzieła".

Na końcu Pan Jagodziński wybrał 3 najpiękniejsze arcydzieła. 
Atmosfera była bardzo przyjemna i sympatyczne. Miejsce niesamowite na pewno niedługo się tam wybiorę na kolację by spróbować pyszności jakie serwuje Pan Ernest.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy...:(
 Na zakończenie od firmy OLEOFARM otrzymaliśmy niespodziankę - torbę z różnymi produktami no i ruszyłyśmy na kolejne wydarzenie tego dnia czyli 5 urodziny u Grażynki autorki bloga - GRAŻYNA GOTUJE
SUPER weekend! oby więcej takich warsztatów i wspólnych wypadów z Blogerami :))

A o to kilka fotosów:
3 komentarze: